View Single Post
Stary 07-10-2021, 14:30   #5
kubu11
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-03-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2020
Postów: 27
Domyślnie Odp: Mondeo 2020 r. Problem z hamulcami

Cytat:
Napisał pokakulka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ewidentna wada materiałowa. Tylko żeby po wymianie nie okazało się, że huk pozostał a tarcze wymienione na Twój koszt. W moim aucie wymienili łożyska przednich kól bez gadania na gwarancji. A to też element eksploatacyjny.
Nad tym samym się zastanawiałem.
ogólnie niekompetencja tego serwisu mnie dziś poraziła.
Za rada rzeczoznawcy zapytałem czy maja możliwość sprawdzenia oporów toczenia - stwierdzili ze maja więc to zrobią na ścieżce diagnostycznej.

Po badaniu dostałem wydruk, czytam go i pytam w którym miejscu jest pokazany opór toczenia - ponieważ na zielono zakreślili siłę hamowania.

Oczywiście nie wiedzieli więc po dłuższej chwili jak już dopytali się między sobą okazało się że nie ma tego na wydruku. Więc pytam jak to sprawdzili a co dostaje odpowiedź że na maszynie im pokazało ok.
Pytam czy dostanę zdjęcie albo jakieś potwierdzenie - oczywiście nikt nie zrobił... wiec się wqr...łem i skomentowałem że to jakaś farsa jest i wyszedłem.
Czekam teraz na telefon badający moja opinię...


Cytat:
Napisał luckyboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy tym przebiegu hamulce są jeszcze objęte gwarancją?
Pewnie gdyby były zużyte to nie powiedziałbym ani słowa i je wymienił ale one maja poprzeczne bruzdki ( jakby rzeczywiście się "wgniotły" od klocków) co by świadczyło o wadzie. Do tego zjawisko to występuje po obu stronach...




BTW - czy ewentualnie ktoś może polecić jakiegoś dobrego rzeczoznawcę z Trójmieście ?

Ostatnio edytowane przez kubu11 ; 07-10-2021 o 14:38
kubu11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem