View Single Post
Stary 06-01-2021, 16:06   #1
nsMiro
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2021
Model: Seat Ibiza
Silnik: 1.9 TDI 101KM
Rocznik: 2003
Postów: 0
Domyślnie Kupno focusa mk3 1.5EB 150/182KM czy 2.0 TDCI 150KM

Cześć wszystkim, przyszedł czas na zmianę mojej ibizki 03r 101KM, wybór padł na focusa mk3 po lifcie w kombi w pakiecie ST-Line zaczynam się za takowym rozglądać, strasznie mi się podobają i mam pytanie do Was odnośnie silnika nie wiem co finalnie wybrać czy 1.5EB 150/182KM czy 2.0 TDCI 150KM, przeczytałem kilka artykułów i trochę przeglądnąłem forum, można zwariować czym więcej się czyta tym większe pojawiają się obawy, 1.5EB piszą o problemach z chłodzeniem, pękającym blokiem, itp., 2.0 TDCI łuszcząca się pompa wysokiego ciśnienia doprowadzająca do uszkodzenia wtrysków, tak jak czytałem na tym forum wiem jest to sprawa indywidualna danego egzemplarza ale chciałbym od Was jakiejś opinii czy to rzeczywiście tak wygląda w każdym egzemplarzu z tymi silnikami, sam już nie wiem co wybrać dodam że nogę mam ciężką rocznie robię około 15tys. km głównie miasto, weekendami jakaś trasa. Do tej pory jeździłem dieslem i nie powiem chciałbym przesiąść się na benzynę ale nie chciałbym wpakować się na jakąś wielką minę, proszę o jakąś opinie, radę. Pozdrawiam
nsMiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem