View Single Post
Stary 18-09-2020, 12:13   #1
zaku77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: Mondeo x2
Silnik: 2.0 TDCi x2
Rocznik: 2007+2010
Postów: 19
Domyślnie Niskie ciśnienia paliwa i rozładowując się akumulator

Witam, posiadam Mondeo mk4 2.0 tdci kombi 2009 rok Automat, przebieg nieco ponad 200 tyś.
Usterka wyglada w ten sposób ze auto w trasie zaczęło szarpać straciło moc a następnie nie chciało odpalić. Po podpięciu pod komputer wyskoczył błąd p0087, czyli niskie ciśnienie w układzie paliwowym. Został wymieniony filtr paliwa, sprawdzony czujnik ciśnienia paliwa na listwie, a nawet podmieniona pompa wysokiego ciśnienia, na koniec sprawdzone wtryski czy nie leja na przelewach, również to nie wina wtrysków, przelewy w normie. Brak efektu, auto dalej nie odpala. Ciśnienie na starej pompie w układzie to od 80-140 bar podczas zapłonu. Zdziwił mnie również fakt ze auto stojąc bardzo szybko rozładowuje akumulator. Czy to może mieć jakiś związek z usterka układu paliwowego? (Zwarcie na instalacji?)
Auto przed usterka jeździło bezusterkowo, ładnie odpalalo i nie było problemów z jazda.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyna takiego zachowania pojazdu?
Czytałem inne artykuły na ten temat i niestety nie znalazłem odp wiec założyłem nowy temat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaku77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem