View Single Post
Stary 02-07-2020, 20:45   #34
adammisiek
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-06-2018
Skąd: Ełk
Model: Focus CMax
Silnik: 1,6 Diesel
Rocznik: 2005
Postów: 3
Smile Odp: wymiana sprężyny powrotnej pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał Sheako Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za odpowiedź.
Tak jak pisałem sprężyna pękła mi niedawno więc dzisiaj jej już nie wymienię ale jutro kupię i postaram się ją założyć.
Spróbuję wymienić sam chyba że "mój" mechanik wymieni mi to za parę złoty to nie będę się męczył.
Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.
Nie mam pojęcia czy wątek żyje czy nie, ale dodam coś od siebie.
Niedawno pękła mi ta nieszczęsna sprężyna - więc zamówilem na allegro cos takiego - https://allegro.pl/oferta/sprezyna-p...MThhNWY4M2E%3D

to jest zestaw naprawczy Forda zawierający dwie sprężyny pedału sprzęgła do Cmaxa i focusa MK2 bodajże.
Jedni tu piszą, że ta z białą czapeczką jest do diesela, a sama duża spręzyna do benzyny.
Więc dzisiaj moj "oswojony" mechanik, bez specjalnego przygotowania i narzędzi przystąpił do wymiany tego gawna - dodam, że u mnie w Cmax 1.6TDCi 109KM, rozpadła się ta z białą czapeczką. - po chwili namierzania i próbach jej montażu mechanik się wk... zdenerwował i postawnowił wyciągnąc caly pedał - i w 10 min go wyciągnął.
Okazuje się, że na spokojnie można w tych plasticzkach pedału i to od ręki zamonotować obie te spręzyny - i już - montaż pedału potrwał ciut dłuzej - i zawierał więcej niecenzuranych słów niż demontaż.

Podsumowując - 50zł zestaw naprawczy + 50 zł mechanik - razem 100zł i po kłopocie.
adammisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem