Temat: [Mondeo 2007-2014] Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
View Single Post
Stary 26-08-2019, 22:28   #65
Michal5141
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-06-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też ten wspaniały przewód sie przetarł. ale nie dam zarobić fordowi. Po prostu wywaliłem cały ten plastikowy badziewny odcinek przewodu. I w jego miejsce załozyłem konkretny typowo przeznaczony do benzyny wężyk gumowy, który ma wiekszą wytrzymałość niż plastik zastosowany w oryginale. na końcówkach załozyłem opaski skrecane i wszystko od 4 miesiecy jest jak należy.



Też dopadł mnie ten sam problem co prawda w mk3 ale przewód jest podobny też taki plastikowy, I mechanik zrobił mi dokładnie tak jak opisujesz - za moja zgoda.
Wężyk plastikowy uciety przy króćcach, założony taki zbrojony do paliwa oleju 10bar i zaciśniętey metalowymi skręcanymi opaskami.

Pół roku było idealnie nic się nie działko. Pewnego ładnego dnia, zapachniało paliwem po przejechaniu 50 metrów... auto już gasila straż....

Na szczęście przy pomocy innych uczestników ruchu udało się zminimalizować płomienie i straty nie były duże.

Ciśnienie na tym przewodzie jest tak duże że wyszedł wężyk spod opaski. Wężyk po prostu spuchł przy opasce i po kawałku się zsuwał.

Także nie polecam takiego rozwiązania na dłuższą "chwile".

Ostatnio edytowane przez Michal5141 ; 26-08-2019 o 22:39
Michal5141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem