View Single Post
Stary 12-08-2019, 18:33   #1
McMoney
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Oświęcim
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie 2.5 V6 po nocy bardzo długo kręci zanim odpali - pompa paliwa ?

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post, szukałem coś na temat pompy paliwa na forum, ale nie znalazłem, więc postanowiłem założyć nowy temat. Moi drodzy mam problem ze swoim Fordem Mondeo. Mianowicie po nocy bardzo długo kręci zanim odpali, a czasem nie odpali. Jak już odpali są falujące obroty. w czasie jazdy obroty dochodzą do 2500 obrotów, dławi go, szarpie, zapala się i gaśnie "check engine". Objawy są przy 1/4 baku. Gdy zaleje 1/2 baku lub do pełna to z odpalaniem nie ma problemu, obroty początkowo falują. Obroty dochodzą do 4500 obrotów i znów go dławi, szarpie, nie ma mocy. Zaznaczam, że mam także LPG i nie mam żadnych problemów. Po podłączeniu manometru na kontrolkach pokazuje 1,5 bara, po odpaleniu skacze do 4,5 bara i nagle spada do 2 barów. Jak dodaje gazu na postoju do ciśnienie paliwa skacze od 1,5 bara do 4,5 bara. Mój mechanik zdiagnozował, że pompa paliwa do wymiany. Czy moglibyście się wypowiedzieć w tej kwestii i polecić jakąś pompę paliwa? Zaznaczam, że nie potrzebuje całości - kosz, pływak itd... tylko sama pompa. Najważniejsze by miała 4,5 bara jak oryginał. Może jakaś uniwersalna, może z innego samochodu, modelu? Proszę o pomoc...
McMoney jest offline   Odpowiedź z Cytatem