Temat: [Galaxy 2000-2006] Gaśnie na wolnych obrotach 2.3 Pb LPG
View Single Post
Stary 19-03-2019, 12:00   #1
Freedom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-12-2018
Model: Galaxy FL
Silnik: 2.3 16V 146KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Gaśnie na wolnych obrotach 2.3 Pb LPG

Witajcie

Po zatrzymaniu wolne obroty falują z każdą sekundą mocniej (mniej więcej 400-800 obr). Do tej pory było wszystko dobrze na LPG i Pb (stabilne ok 900 obr). Stało się to nagle po zatrzymaniu

Wystarczy wcisnąć pedał gazu by obroty były powyżej 1000 i wszystko gra, przyspiesza płynnie itd

Na LPG po zatrzymaniu faluje i po poł minuty gaśnie
Na benzynie po zatrzymaniu gaśnie od razu

Po odłączeniu silniczka krokowego na wolnych od razu gaśnie, dodając gazu dusi się i faluje. Po odłączeniu przepływomierza dokładnie to samo

Wydaje mi się, że coś syczy przy silniku. Odłączyłem elektrozawór na butli LPG, wypaliłem gaz i dalej syczy i gaśnie na benzynie czyli to nie gaz

Podejrzewam podciśnienie, ale sprawdzałem ręką na pracującym silniku i nigdzie nie czuję zasysania. Wężyki są w porządku, no chyba że jeszcze jest gdzieś podciśnienie?

Sprawdziłem wężyki podciśnienia od pompki podciśnienia do kolektora ssącego, do serwa hamulca, od przepustnicy do gruszki przy pokrywie zaworów, od kolektora do trójnika do parownika LPG, do mapsensora

Sprawdziłem wężyki od LPG od wtryskiwaczy (pojedyncze Barracuda) do kolektora

Błędów na komputerze nie ma

Przewody zapłonowe i świece są dosyć świeże. Poza tym podczas jazdy jest idealnie. Mam nowy olej, filtr oleju, powietrza, dość świeże filtry LPG

Autko to automat

Kupiłem nową cewkę, bo uzwojenia wtórne miały ponad 2000kOhm, nowa NGK ma po 8kOhm, ale nic to nie pomogło

Zmieniłem świece na używane, ale sprawne z innego auta i to samo, przewody zapłonowe mam NGK popsikałem je w nocy i nie iskrzą, są miękkie

Wyczyścilem przepływkę i jej wtyczkę, przepustnicę i wtyczkę TPS, silniczek krokowy i jego wtyczkę, wtyczki sondy lambda, czujnika wałka rozrządu, cewki

Świece są suche, koloru ceglastego

Ostatnio edytowane przez Freedom ; 20-03-2019 o 06:18
Freedom jest offline   Odpowiedź z Cytatem