Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
View Single Post
Stary 29-01-2019, 16:41   #1
mwwmck
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-01-2019
Skąd: Mysłowice
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

Witam,
Wiem, że temat był wałkowany wiele razy ale każdy przypadek jest inny.
Kilka dni temu kupiłem MK3 2.0 TDCi z końca roku 2006 z przebiegiem 216 tysięcy. Auto w stanie bardzo dobrym. Podczas jazdy próbnej jechałem spokojnie, a na stacji diagnostycznej nic nie zarzucono. Autko jest po przeróbkach, ma sportowe zawieszenie, wybebeszony i przerobiony tłumik, wyciągnięty katalizator i założony jakiś specjalny intercooler. Na hamowni wyszło 156km. Auto ma moc, wbija w fotele, wyrywa przednią oś, pali na dotyk, obroty nie falują, wszystko jest OK pomijając dym.
Problem w tym, że wczoraj zauważyłem, że podczas przyspieszania kopci czarnym dymem, a przy bardzo szybkim przyśpieszaniu ponad 4k obrotów są to już kłęby dymu. Jadąc spokojnie i nie przyspieszając gwałtownie choć auto się prosi wszytko mieści się w granicach rozsądku ale już po mocniejszym naciśnięciu gazu zaczynają się problemy. Mnie to nie przeszkadza ale boję się, że policja może się przyczepić.
Bardzo proszę o pomoc. Co może być przyczyną takiego kopcenia oraz pytanie co się stanie kiedy policja zauważy takie kłęby dymu i mnie zatrzyma. Dodam, że auto jest 3 tygodnie po przeglądzie, na którym nie było żadnego problemu.

Proszę o odpowiedź.
mwwmck jest offline   Odpowiedź z Cytatem