Temat: [Focus 2011-2014] Awaria systemu wspomagania,
View Single Post
Stary 19-11-2018, 10:43   #23
Nicka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDI, 70kW
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Awaria systemu wspomagania,

Witam.
Focus 2011, 1,6; kombi.
Od jakiegoś czasu (2 tygodnie mniej więcej) po ruszaniu od razu po uruchomieniu silnika, miałam wrażenie, że pierwsze ruchy kierownica idą dość ciężko (dosłownie pierwsze 10 sek). Nie działo się to za każdym razem, ale chyba głownie po dłuższych postojach (rano i potem jak ruszałam po pracy).
Wczoraj odpalam, a tam komunikat "Awaria systemu wspomagania, sprawdź instrukcję" i wyświetla się kontrolka z żółtym "i". Auto stało może z 3h na dworze przed tym zdarzeniem, a wcześniej normalnie jechałam. Rzeczywiście, wspomaganie nie działało, kierownicą kręciło się bardzo trudno, ale jakoś dojechałam do domu. Po ponownym uruchomieniu silnika, komunikatu nie ma, kontrolka się nie świeci, kierownica chodzi lekko jak wcześniej. Dzisiaj rano tak samo, wszystko ok, nawet pierwsze ruchy kierownicą po nocnym postoju były lekkie (ale odczekałam z pół minuty po włączeniu silnika, czy aby na pewno kontrolka się nie pojawi). Czy macie jakiś pomysł skąd ten problem? I czy tu pomoże mechanik czy elektryk? Z góry dziękuję za pomoc!
Nicka jest offline   Odpowiedź z Cytatem