Temat: [Focus 2014-2018] drzwi, skrzypienie, piszczenie
View Single Post
Stary 18-11-2018, 16:18   #10
mjopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus III Kombi
Silnik: 1,5V Benzyna
Rocznik: 09.2016
Postów: 59
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Witam.
Niestety nadal walczę z drzwiami od strony kierowcy które wydają dziwny dźwięk przy otwieraniu. Byłem parę razy na serwisie i nie poradzili sobie z tym. Dostałem wiadomość od samego kierownika ASO który taki pisze:

"Przyczyną skrzypnięcia przy skrajnym otwarciu drzwi kierowcy nie są zawiasy ani ogranicznik drzwi tak jak wcześniej podejrzewano.
Z działań które przeprowadziliśmy przy ostatniej wizycie wynika, iż dźwięki wydobywają się z połączenia pomiędzy zewnętrznym poszyciem słupka A na wysokości zawiasów a wewnętrznym poszyciem słupka A. Dodatkowo w tej strefie znajduje się masa uszczelniająca która tężeje podczas fabrycznego składania nadwozia pojazdu i może ona wydawać dźwięki przy napinaniu drzwi przy skrajnym otwarciu. Pomimo prób przesmarowania elementów przy zdemontowanym ograniczniku i sekwencyjnie odkręcanych śrubach zawiasów, nasze działania nie przyniosły oczekiwanych przez Pana rezultatów. Z naszych ustaleń i obserwacji przesłaliśmy zestaw działań do FORD PL które należy zrobić aby usunąć dźwięki:
1. demontaż elementów nadwozia w promieniu 30 cm od słupka A na wysokości zawiasów ( deska rozdzielcza, wykładzina dywanowa i inne przylegające elementy, drzwi w całości, wiązka elektryczna wychodząca ze słupka A. )
2. wykonanie serii odwiertów w pionie na słupku A na wysokości zawiasów.
3. wykonanie prac spawalniczych poprzez odwiercone otwory w słupku. ( dodatkowe scalenie wewnętrznej i zewnętrznej powłoki słupka A )
4. wykonanie prac uszczelniająco - konserwacyjnych poprzez odwiercone otwory w słupku.
5. zaślepienie otworów technologicznych
6. Wylakierowanie słupka A od strony otworu drzwiowego.
Aktualnie czekam na potwierdzenie tych prac przez technika z FORD PL, wówczas po akceptacji będę mógł się z Panem umawiać na wykonanie w/w działań.
W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji."


Nie wiem co o tym sądzicie ?
mjopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem