View Single Post
Stary 07-05-2018, 21:00   #1
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie 2.0TDCI Błąd P0420 - możliwe ścieżki rozwiązania

Koledzy, potrzebuję pomocy w dobrze znanym temacie z katalizatorem - błąd P0420. Mam od nowości FF MK3 z 2011, 1.6 105KM, przejechane 162 tys. km.

Od ok. 2-3 tys. coraz częściej pojawia się CHECK ENGINE i błąd P0420 (niska wydajność katalizatora). Samodzielnie zrobiłem programem FORSCAN sprawdzenie pracy sond lambda. Na rozgrzanym silniku, na postoju, wykresy się pokrywają. Do postu dołączam zrzut ekranu. Świece zapłonowe wymieniłem 10 tys. km temu, teraz sprawdzałem i wyglądają prawidłowo, nie ma oznak złego spalania. Tankuję tylko PB98 na markowych cały czas tych samych stacjach. Poza lampką CHECK ENGINE i błędem P0420, raczej nie ma żadnych innych objawów. Spalanie prawidłowe, przyspieszenie również. Może ze 2 razy na zimnym silniku odczułem takie delikatne chwilowe dławienie się silnika.

Byłem w miejscowym serwisie Bosch Service w celu potwierdzenia diagnozy. Powiedzieli mi to samo, katalizator do wymiany. Pokazali też pokrywające się wykresy sond lambda. Niestety nie mają możliwości dobrania jakiegoś zamiennika.

Nie przedłużając ... serdeczna prośba o podpowiedź jak dalej zabrać się za ten temat. Pytałem w różnych ASO, to koszt całej operacji wyceniali mi na 3-4 tys. zł. Czy mogę coś jeszcze we własnym zakresie sprawdzić?

Czy ktoś ma to już za sobą i może polecić jakie rozwiązanie wybrał - regenerowany katalizator czy może dedykowany zamiennik (jakiej firmy), a może jakiś używany katalizator z aukcji?

Z regenerowanych znalazłem coś TAKIEGO

Wiem, że temat wielokrotnie występuje na forum, ale tak do końca nie znalazłem osoby, albo nie mogłem znaleźć, która ten temat porządnie zakończyła. Może ktoś z woj. podkarpackiego/lubelskiego polecić fachowców w tym temacie. Nie interesują mnie żadne rozwiązania typu tulejki, emulatory czy wycinanie katalizatora.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sondy_postoj_rozgrzany_silnik.jpg (95.8 KB, 199 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez rychlakdesign ; 07-05-2018 o 21:27
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem