Temat: [C-MAX 2007-2010] Resetowanie domykania/otwierania szyb.
View Single Post
Stary 27-03-2018, 18:08   #9
woloo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2017
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Resetowanie domykania/otwierania szyb.

Chyba udało mi się zresetować ustawienia szyby bez odpinania akumulatora. Problem chyba standardowy - szyba zamarzła i próba otworzenia skończyła się ustawieniem dolnego położenia ok 2 cm od góry. Zorientowałem się jak po kilku dniach chciałem otworzyć szybę kierowcy, a ta zrobiła szczelinę 2 cm i tyle. Nie ma szans na więcej. kilka prób i nic. Sprawdzam na forum ale niestety jest tylko o programowaniu. Nie znalazłem nic o resetowaniu, no oczywiście poza "odepnij akumulator". Więc z kluczem do klemy idę do samochodu, ale przed tym spróbowałem jeszcze jednego sposobu - otwieram samochód, przytrzymuję otwieranie szyby i nie puszczając włączam zapłon. Czekam jeszcze ok 5 sekund i dopiero puszczam otwieranie. Naciskam jeszcze raz otwieranie, szyba uchyla się 2 cm przystaje na moment i otwiera się dalej. Wyłączam zapłon włączam jeszcze raz, programuję i wszystko działa. Co ciekawe odblokowało tylko tą jedną szybę - wszystkie pozostałe jak były zaprogramowane, tak dalej są.
Jeżeli ktoś to spróbuje u siebie, to wstawcie wpis, bo nie wiem czy to rzeczywiście jest metoda, czy tylko mi się udało.
woloo jest offline   Odpowiedź z Cytatem