View Single Post
Stary 09-02-2018, 22:20   #1617
kadeath
ford::amateur
 
Avatar kadeath
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 07-07-2012
Skąd: Zagórz
Model: mondeo mk3 hatchback
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał kadeath Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam to mój pierwszy post na forum.

Chce się podzielić swoimi doświadczeniami z mondeo. Kupłiem MK3 jakieś 3 miesiące temu i autko miało problem, podczas jazdy przy mocniejszym dodaniu gazu sprężynka i pochwili gasło, po ponownym odpaleniu wszystko ok i tak cały czas. Na wolnych obrotach telepało silnikiem i nierówno pracował.
Zacząłem czytać forum, zrobiłem próbę przelewową i wyniki były:
1 - 15ml
2 - 60ml
3 - 55ml
4 - 15ml
więc wtryski 2 i 3, podpiąłem laptopa i był bład p0251 który większość osób na forum zna.
Wymieniłem filter paliwa i sprawdziłem stary pod kątem obecności opiłków których na moje szczęście nie było. Postawiłem na zaworki przelewowe po lekturze forum.
Za pierwszym razem próbowałem wyczyścić wtryski w myjce ultrasonicznej, po demontażu wtrysków i ponownym złożeniu autko pracowało trochę lepiej ale nadal gasło.
Zamówiłem dwa nowe zaworki przelewowe które zaraz zamontowałem w mondeo. Już zaraz po odpaleniu silnik zaczął pracować równiutko i bez telepania, oraz przestał gasnąć przy mocniejszym dodaniu gazu, jak narazie zrobiłem od wymiany około 2000km.
W moim przypadku wymiana zaworków pomogła.
Witam,

Chciałbym zaktualizować informacje o mojej wymianie zaworków.
Zaworki wymieniłem już prawie 4 lata temu, błędy nigdy więcej się nie powtórzyły się, przejechałem od tego czasu około 40 000km. Wygląda na to że w momencie wymiany zaworków, pompa wysokiego cisnienia była w dobrej kondycji i jest do dzisiaj.
Dodam że od dwóch lat dolewam olej 2T do ropy jako dodatek w celu lepszego smarowania układu wtryskowego. Dolewam 100ml oleju na 20 litrów paliwa.
Pozdrawiam może te doświadczenie komuś się przyda
kadeath jest offline   Odpowiedź z Cytatem