Temat: [Focus 1998-2004] centralny zamek - nic nie działa
View Single Post
Stary 30-10-2017, 21:18   #111
AFro90
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 20-05-2015
Skąd: Inowrocłąw
Model: Focus MkI
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Nie działający centralny zamek

DWitam.
Szukałem, czytałem i nadal nie wiem co jest grane
A więc mój problem wygląda tak :
od kiedy kupiłem auto to centralny działał z pilota lecz po przekręceniu kluczykiem otwierały się tylko te drzwi w których kręcgłem kluczem. otwieranie klapy działało bez zarzutu. z czasem coraz gorzej łapał pilot więc wymieniłem baterię i było ok. W ostatnim czasie padł mi alternator(nie wiem czy to ma jakiś związek ale od tej pory0zaczęły się problemy ). bagażnik coraz częściej nie reagował na przycisk otwierania na desce jak również wszystkie przyciski na pilocie rzadko działały. aż w końcu padło całkowicie wszystko. jedyna opcja to otwieranie kluczykiem pojedynczo wszystkich drzwi i bagażnika

bezpieczniki wszystkie sprawdzone.(ten ztyłu 20A również). wszystkie były sprawne ale dla pewności podmieniłem na nowe

odołączyłem moduł komfortu na całą noc (bez zmian)

wymiana baterii i sprawdzanie innymi pilotami bez zmian

wymiana modułu na inny (identyczny) bez zmian

wiązka kabli między tylną klapą a samochodem sprawdzona (cała. nie przerwany żaden kabel)

Co może być przyczyną ? jakieś pomysły ? czytałem o tych czerwonych gumkach ale nie pasują mi za bardzo. ale będę musiał to sprawdzić bo już nie mam pomysłu. ktoś też pisał że może być wina akumulatora ale umnie jest prawie nowy aku.

Ostatnio edytowane przez AFro90 ; 30-10-2017 o 21:43
AFro90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem