View Single Post
Stary 09-03-2017, 19:16   #9
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: "Zalecenia" Forda co do właściwego oleju - prawda czy fikcja

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to zalej 5w-40 i tyle, skoro lepiej silnik chodzi...

to hondy na 5w-20 po 20 tys pewnie idą na szrot
Ja wiem, że w tych autach, w których stosowałem inne oleje niż zalecane, silniki chodziły idealnie, natomiast co do Forda Focusa to tego jeszcze nie wiem - dlatego właśnie jest ten post i dlatego prosiłem o wypowiedzi osoby, które dokonały zmiany "zaleceń"...

Co do aut na oleju 5W20 to pewnie najpierw "pójdą" na remont Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Swoją drogą ciekawe czy silniki na oleju 5W20 dobiją do 200 - 300 tys bez remontu...

Te sławne "kanały olejowe" to też ciekawa sprawa... Stosuj "rzadkie" oleje bo silnik ma wąskie kanały. Mam znajomego, który lubi poszaleć na torach i ma auto (nie Forda), które powinno być zalane olejem 5W30 ("zalecany") wiec pewnie te kanały ma wąskie skoro taki olej każą stosować, a gość "leje" olej 10W60 i przecież nie wymienia oleju na 5W30 jak znów "wraca" do codziennej jazdy, czyli te kanały olejowe już dawno powinny się zapchać, a silnik zatrzeć gdyby faktycznie miało to takie znaczenie, a jak na razie nie narzeka na silnik...

Ostatnio edytowane przez Aleksander1404 ; 09-03-2017 o 19:31
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem