Temat: [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig
View Single Post
Stary 19-02-2017, 20:25   #1564
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał kirhoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Viaken 1170 z zaleceń producenta ma chodzić na com 1-3 i speed 2000000
Gdzie jest dostępna taka informacja? W instrukcji, jaką mam dołączoną do kabla jest mowa o zakresie portów od 1 do 4 oraz o ustawieniach zaawansowanych dla odbioru i transmisji (1024 B), a także czasie opóźnienia (1 ms). Nie ma mowy o konieczności zmiany prędkości interfejsu na 2 Mbps. Jest wręcz informacja, że interfejs ma ustawioną domyślną prędkość 38400 bps i zmieniać ją należy tylko w wyjątkowych sytuacjach. Czy takie zalecenia zatem daje ktoś z twórców ELMConfig lub FORScan? U mnie od początku wszystko chodziło na ustawieniach domyślnych i nie trafiłem na problemy w żadnym z tych programów.

Cytat:
Napisał QUIET Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czym różni się prędkość programowa ustawiona przez terminal od tej ustawionej w menadżerze urządzeń czy też elmconfigu
W menedżerze urządzeń określasz domyślne ustawienia prędkości transmisji dla portu szeregowego. Ma to jednak znaczenie tylko wtedy, gdy podłączane urządzenie korzysta z tych ustawień. Jeśli jednak aplikacja sterująca urządzeniem jest w stanie zmienić (narzucić) inną prędkość, wtedy ustawienia z menedżera są nieistotne.

Cytat:
Napisał ptaqx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba juz wszystkiego probowalem
Panowie, tylko po co ta walka? Kolega @tedi_k już wspominał, że po aktualizacji firmware można spotkać się z fakapem w aucie, więc po co na siłę ryzykować?
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem