Temat: [Focus 1998-2004] Olej silnikowy - jaki?
View Single Post
Stary 24-01-2017, 07:45   #288
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Generalnie chodzi o to, żeby w silniku nie było tego:

http://warsztat.castrol.pl/wp-conten...1-1024x768.jpg

Bo ten szlam/nagar nie posiada raczej właściwości poprawiających życie motorowi.

Miałem sporo aut w swoim życiu i dwa trafiły mi się mniej więcej z takim osadem. Jeden miał tego mniej drugi więcejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widok można zobaczyć nieraz tylko po zdjęciu pokrywy zaworów przy wymianie uszczelki np. Czasem widać przez korek wlewu w zależności od silnika. Ja dwa razy się tak naciąłem. I jestem pewien, że nie jeden samochód na ulicy ma takie badziewie w silniku. Niestety jak piszę, nieraz ciężko to sprawdzić. Zastanawiam się nad endoskopem do telefonu ( kosztuje grosze ), żeby w przyszłości uniknąć takich niespodziewajekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na pewno warto zmieniać regularnie i nie lać tego co się szlamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co się szlami to w teście widaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem