View Single Post
Stary 19-01-2017, 16:36   #1
okowezyra
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Cool Buczenie (jęczenie) podczas jazdy durashift

Witam

Od paru tygodni coś buczy (jęczy) podczas jazdy w moim mondku. To wersja kombi Titanium X 2.0 Tdci 140koni, automat durashift, rocznik 2009 , przebieg auta 160tyś.
Opiszę problem: odpalam auto i ruszam, po kilkuset metrach zaczynam słyszeć jęczenie - gdzieś w okolicach prawego/środka przodu auta (tak mi się wydaje) Jęczenie jest bardziej wyraźne w momencie wyższych obrotów czyli na niższych biegach. Jęczy cały czas zmniejszając intensywność wraz ze wzrostem prędkości. Zazwyczaj pokonuję odległość ok 20km w jedną stronę do pracy (bez korków, ładny szybki przelot) i jęczy do samego końca. W momencie jak zatrzymam auto i zgaszę silnik po ponownym uruchomieniu przez kilkaset metrów jest cisza po czym zaczyna się znowu. Jakieś dwa tygodnie temu miałem trochę dłuższą jazdę i ok 5 km przed domem przestało. To dało mi do myślenia czy czasami nie jest to sprawa oleju w skrzyni automatycznej ? Może jest już zbyt zużyty i nie ma takich właściwości smarnych lub po prostu jest go nieco mniej niż powinno a po dłuższej jeździe bardziej się rozrzedził lub lepiej smarował elementy? Być może też gorzej smaruje w okresie niższych temperatur ? Co do skrzyni to pracuje idealnie, żadnych szarpnięć zarówno w górę jak i w dół. Dodam że jak kupowałem auto to do dnia dzisiejszego nie ruszałem oleju w skrzyni. W tej chwili mam ok 160tyś realnego przebiegu, auto ściągałem dla siebie i jestem jego pierwszym właścicielem w kraju.
Być może to coś innego ale coś czuję że myślę właściwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś miał podobne objawy ? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Ostatnio edytowane przez SRS ; 19-01-2017 o 19:22 Powód: po to mamy prefix
okowezyra jest offline   Odpowiedź z Cytatem