View Single Post
Stary 03-11-2016, 19:24   #43
Sysiek90
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-11-2016
Skąd: Pisz
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.8 16V SCi LIFT
Rocznik: 2005
Postów: 6
Smile Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Witam wszystkich jako powiedzmy "szcześliwy" posiadacz Forda Mondeo 1.8 16V SCi z 2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zaznaczyłem specjalnie "szczęśliwy", gdyż jak do tej pory dał mi popalić w kość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Autko zakupiłem z Niemiec, pierwszy właściciel w Polsce, oryginalny przebieg 116 000 tys. potwierdzony TUVami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I tak w skrócie, autko posiadam 2 miesiące, przez miesiąc blisko u mechaników był. Mianowicie, autko raz odpalało raz nie, choinka na desce rodzielczej. Coś mi rozładowywało akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W salonie forda nikt nie potrafił zdiagnozować usterki.. długo to wszystko trwało a ostecznie okazało się, że winowajcą był alternator, po którego wymianie odpala bardzo dobrze, ładowanie przy zgaszonym silniku między 12,4-12,8, przy odpalonym między 14-14,4 (chyba dobre, co ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dodatkowo widać było przygaszanie świateł przy gazowaniu, zewnętrzych, jak i wszystkich urządzeń w środku (radio, klima, deska rozdzielcza). Obecnie po wymianie alternatora problemy zniknęły. Ale proszę o dwie porady... Mianowicie czuję, że autko minimalnie szarpie podczas jazdy (czuć przy jeździe do 70km/h) i jakby chwilowo brakowało mu mocy po wciśnięciu pedału, jakby po chwili załapywał, i druga sprawa, gdy radio gra dosyć głośno, widać jakby minimalnie przygaszał się w radiu wyświetlacz - czy może to być jakaś sprawa elektryczna z radiem? Jakieś zwarcie gdzieś na kablach. A i ostatnie pytanie odnośnie podgrzewanych siedzeń, też ta macie, że posiadacie przełącznik góra, środek (chyba wtedy wyłączone) i dół? Co grzeje góra a co dół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Witam jeszcze raz wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sysiek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem