View Single Post
Stary 12-05-2016, 16:07   #1
sebastiangora
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Rybnik
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125km
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Koledzy (i koleżanki), jeśli lubicie główkować to bardzo proszę o podpowiedź.
Temat dotyczy Mondeo Kombi, 2010, 1.8 TDCi.
Od dawien dawna, problem ten sam - pulsowanie na pedale hamulca, drżenie (bicie) kierownicy, przy hamowaniu, zwłaszcza przy większych prędkościach.
Przy jeździe z większymi prędkościami (+- ponad +- 80-90km/h) czuć delikatnie jakby luzy w układzie kierowniczym, subiektywne wrażenie.
Podpowiem, że po wyważeniu kół, a także po wymianie tarcz i klocków, przód i tył, po każdym z tych zabiegów problem na chwile znikał. Do pierwszego hamowania z większej prędkości (+- 100km/h i wyżej). Wtedy pulsowanie i bicie powraca. Kurcze, czary mary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co zostało zrobione:
1) wymiana tarcz i klocków przód (Zimmerman)
2) wymiana tarcz i klocków tył (Textar) (tutaj uspokoiło się pulsowanie na pedale hamulca. Sprawdziłem przy wymianie tarczy z tyłu - na tarczy od stronie kierowcy, przy obracaniu koła, słychać było mocniejszy i słabszy dźwięk docisku klocka. Po wymianie pulsowanie jest już niemal niewyczuwalne więc problem jak sądzę jest dwufazowy).
3) wyważenie kół, zmiana opon na letnie
4) sprawdzenie zawieszenia, luzów, wszystko OK (stacja diagnostyczna).
5) Nowa piasta przód strona kierowcy, ponoć ona była odpowiedzialna za bicie - po wymianie bez zmian
6) Komplet naprawczy gum tłoczka z przodu

Kusi mnie by wymienić całe prowadnice, jarzma hamulców, z przodu i z tyłu. Szczerze mówiąc nie wiem już czego się dotknąć, co wymieniać. Mechanicy bezradni. 3 mechaników, jeden wymienił tarcze, drugi piastę, trzeci naprawiał gumki i wyważał koła). Sporo pieniędzy wydanych a bicie jak było tak jest (lub powraca - po pierwszym hamowaniu na prędkości). Pulsowanie na pedale hamulca przy hamowaniu jest już jednak po wymianie tarcz z tyłu już niemal niewyczuwalne. Dowodzi to więc (tak myślę), że pulsowanie pedału i bicie na kierownicy to dwa zupełnie różne tematy. Macie może jakieś pomysły ??

pozdrawiam
Sebastian

Ostatnio edytowane przez sebastiangora ; 12-05-2016 o 16:15
sebastiangora jest offline   Odpowiedź z Cytatem