View Single Post
Stary 19-04-2016, 10:36   #11
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Zabezpieczenia typu odcinanie zapłonu lub pompy paliwa bywają skuteczne, ale też jak się przekonałem na własnej skórze mogą pojawić się efekty uboczne i użytkownik pownien być tego świadomy. Miałem zainstalowane w autoryzowanym serwisie odcinanie pompy paliwa (opcja alarmu instalowanego przez dealera, z dodatkowym ukrytym włącznikiem). Technicznie odcinanie realizowane jest z wykorzystaniem ukrytego przekaźnika. Po roku użytkowania auta, auto samo zaczęło gasnąć lub szarpać, a objawiało się to szczególnie przy ostrym ruszaniu ze skrzywaniu i lewoskręcie - kiedy auto "stawało dęba". Sytuacja robiła się nieciekawie, niebezpieczna. Zajęło mi sporo czasu zanim zdiagnozowałem problem (serwis go nie widział - gdyż pojawiał się okazjonalnie, trudno było go wymusić). Okazało się, że jest to problem zainstalowanego przekażnika, który zaczął ujawniać prostą wadę fabryczną kontaktów po okresie użytkowania (po wymianie na nowy egzemplarz problem wyeliminowano). Od tej pory wyleczyłem się z tego typu rozwiązań - wolę wypłatę z polisy za kradzież niż zginać na drodze po strzale w bok. I jeszcze ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z uzasadnieniem zasadniczych przeróbek elementów konstrukcyjnych pojazdu, mających zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowania.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem