View Single Post
Stary 12-05-2015, 19:26   #1
Daves
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-05-2015
Model: Focus
Silnik: 2.0 Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie 2.0 + Gaz intensywne dymienie przyczyny ?

Witam, jestem posiadaczem Forda Focusa 1999 2.0 Zetec Benzyna + Gaz wersja GHIA. Od jakiegoś czasu, zaczęły się z nim problemy, po tym jak zaświeciła się kontrolka check engine, zaczął mi intensywnie dymić, początkowo jest to niebieski dym, potem kłęby białego dymu.Oczywiście kopci na zimnym silniku, jak się rozgrzeje dymu nie widac. Duzo o tym czytalem i doszedłem do wniosku,że to jest wina uszczelniaczy zaworowych. Więc kilka dni temu, oddałem auto do mechanika, który mi te owe uszczelki wymienił i sam stwierdził,że miały luzy i były do wymianki. Przy okazjii wymieniliśmy rozrząd, ponieważ pasek był popekany. Wczoraj odebrałem auto no i niestety, dzis rano po odpaleniu nadal kopci tak samo. Moje pierwsze pytanie jest takie, czy on potrzebuje troche się oczyścic z pozostałosci olejowych? potrzebuje tzw. trasy? Czy po prostu się tym nie łudzić, tylko szukać problemu dalej, pierscienie?

*
- Płynu chłodniczego nie ubywa.
- Gaz , wszystko z nim w porządku, przynajmniej tak twierdzili montażyści owej sekwencji.
- Ilość ubywajacego oleju - nie stwierdze, musze się przyjżeć.
- Przy gaszeniu silnika, słychać tak jakby wydobywało się powietrze jest takie kilkusekudnowe ''tssss''
- Zanim wymienialem uszczelniacze, zmieniłem olej, który był strasznie przepalony, czarny.. wlałem 10w40 i MOTO DOKTORA ( czego załuje)
- Po zaświeceniu się kontroli, podłaczyliśmy pod komputer, wykazało ''zbyt uboga mieszanka paliwowa''
- z tłumika wylatuje także ciecz, chyba woda.

Licze na wasze sugestie, pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 25-06-2015 o 16:06
Daves jest offline   Odpowiedź z Cytatem