Temat: [Galaxy 2000-2006] Opony, jakie mamy?
View Single Post
Stary 24-04-2015, 23:46   #105
tomekielce
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 tdci 120kW
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Opony, jakie mamy?

Witam.
Jeżeli chodzi o opony, to zwracajcie uwagę na indeks nośności opony. Nie żadne XL, czy też C. Producent wyraźnie wskazuje, że mają być to opony o indeksie 97-99. Fakt są one droższe od 91, czy też 95, ale uwierzcie mi, że gdy dojdzie do wypadku z powodu pękniętej opony ŻADEN ubezpieczyciel nie wypłaci Wam odszkodowania, gdy wyjdzie, że opony mają zły indeks. Tu chodzi o Wasze i osób z Wami jadącymi bezpieczeństwo. Na tym nie można oszczędzać. Co do wysokości opony z tyłu, to czy to będzie 55, czy 60 nie ma może to większego znaczenia, ale już z przodu ma to ogromne. Przy wyższej oponie, będzie ona trzeć o nadkole podczas skrętu. Jeżeli decydujesz się na wyższą, musi ona być automatycznie węższa. Producent auta podaje dokładne rozmiary jakie pasuję do konkretnego modelu. Ja teraz kupiłem opony Dunlop 225/50/17 98. Będzie nisko to fakt, ale nasze drogi stają się coraz lepsze i może nie będzie tragedii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
tomekielce jest offline   Odpowiedź z Cytatem