Temat: [Galaxy 2006-2015] 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?
View Single Post
Stary 16-04-2015, 11:45   #26
sprysiu
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 21-01-2006
Skąd: Legnica
Model: Ford Galaxy MK3
Silnik: 2.3 benyzna, 160KM, automat
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: 2.3 beznyna bierze olej przyczyny ?

witam
chciałem się z Wami podzielić wynikami moich ostatnich walk z silnikiem :-)

1 zalałem Liqui Moly Visco-Stabil. Potem trasa Berlin-Monachium, nic nie dało, olej wciągnęło jak zwykle czyli około 1L/1000km

2 sprawdziłem gąbkę w obudowie filtra powietrza po kilku tysiącach km - nadal czysta, odma też

3 zdjąłem kolektor dolotowy i wyczyściłem go + separator oleju + wężyki, przepustnicę itp.
Kolektor był tłusty ale niezbyt brudny, to samo przepustnica. Separator, no było tam trochę syfu ale be tragedii, wężyk tak samo.
Tak więc nie spodziewałem się że po tym czyszczeniu coś się zmieni... i się nie zmieniło.

Natomiast razem ze szwagrem zauważyliśmy po zdjęciu kolektora, że zawory - trzonki i "grzybki" są mokre od oleju - błyszczą się pięknie. Samochód stał od zgaszenia silnika do zdjęcia kolektora około 3h. Na jednym grzybku zauważyliśmy nawet małą kropelkę oleju o średnicy około 2mm. Czy to oznacza, że uszczelniacze zaworów są do wymiany?
3h po zgaszeniu silnika zawory są lekko zaolejone, to chyba nie jest normalne...

Parę ładnych lat temu w Fordzie Orionie z 1991r miałem zużycie oleju ponad 1L/1000km, wymieniłem ze znajomym uszczelniacze bez zdejmowania głowicy i zmieniło się na 0,7L/10 000km.
Orion zostawiał za sobą zasłonę dymną no i to była prosta konstrukcja ale może...

uprzejmie proszę o porady :-)
zdjęcia kolektora i separatora wrzucę wieczorkiem.

pozdrawiam
Sebastian

Ostatnio edytowane przez sprysiu ; 16-04-2015 o 14:56
sprysiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem