Temat: [Mondeo 2007-2014] 6 biegowy automat - jak się sprawuje?
View Single Post
Stary 31-01-2015, 17:26   #197
gumis88
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ja robiłem upgrade softu w module skrzyni (durashift awf 21) i silniku u kolegi mayak jakieś 3 tyg. temu i jestem zadowolony.
U mnie historia zaczęła się od tego że jak temperatura na dworze tej zimy zaczęła spadać poniżej 3st. C to skrzynia bardzo często szarpała przy redukcji na wolnych prędkościach (z 2 na 1 najprawdopodobniej) i generalnie jakoś tak mało płynnie zmieniała biegi.
Zacząłem wtedy myśleć o ponownej wymianie oleju w skrzyni i aktualizacji softu (robiłem już raz wymianę 3 litrów 1,5 roku temu przy 130kkm) . Czytałem też gdzieś na forum że przyczyną takiego szarpania może być słaby akumulator ale byłem co do tego sceptyczny.
Niemniej jednak ponieważ miałem stary akumulator i samochód kiepsko mi palił pierwsze co zrobiłem to wymieniłem akumulator. Zdziwiłem się mocno ale po zmianie akumulatora zniknął problem szarpania przy redukcji. Jednakże skrzynia dalej pracowała nie tak płynnie jak przed zimą i dodatkowo doszedł nowy objaw - szarpanie gdy samochód stoi na D lub R na hamulcu (2 razy w ciągu tygodnia).
Tak więc zrobiłem wymianę oleju i parę dni po tym upgrade softu. Po tym skrzynia znowu zaczęła działać bez zarzutu i działa już tak od 3 tygodni.
Jeśli chodzi o wymianę to taka ciekawostka. Jak wymieniałem olej za pierwszym razem (130kkm) to olej spuszczany praktycznie nie różnił się od wlewanego. Teraz przy 160km olej wyglądał na przepracowany i był zdecydowanie ciemniejszy od nowego.

Ostatnio edytowane przez gumis88 ; 31-01-2015 o 17:45
gumis88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem