Temat: [Transit 2000-2006] Nowy silnik, czy remont ?
View Single Post
Stary 30-10-2014, 20:40   #39
zibi410
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Katowice
Model: FT 300
Silnik: 2.0 TDI 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy silnik, czy remont ?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jednak bym nie eksperymentował na żywym organizmie z taką chemią, tylko ze dwa razy zmienił cały płyn w odstępach kilkudniowych, spuszczając go całkowicie w najniższym możliwym miejscu, np zdejmując dolny wąż na chłodnicy.
Jazda powinna odbywać się na włączonym ogrzewaniu, tak by wypłukał się także układ nagrzewnicy.
Wypłukałem wczoraj aż za mocno.
Co do wymiany całkowitej to przepłukałem cały układ po drodze do Niemiec około 30 litrami wody. A to dlatego że wąż mi się rozciekł. I to w takim miejscu że ciężko było go zalepić. Ale dojechałem na miejsce z duszą na ramieniu i oczami na wskaźniku temperatury wody. Dolewka co około 80 km po 2,5 litra. Masakra.
Dodam że jazda z ludźmi.
Całe szczęście że na miejscu kupiłem wąż w serwisie 70,41 ojro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Chcieli mi wymienić za 60 ojro, ale Polak potrafi myślałem, 10 minut roboty i gotowe.
Potem żałowałem, mądry Polak po szkodzie..
Zeszło mi ze 3 godziny, a były tylko 4 złącza.
Jednej szybkozłączki, tej na klik nie potrafiłem rozpiąć żeby zdjąć węża to ją rozciąłem brzeszczotem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Może ktoś podpowie jak się rozpina takie złącza, to te co się łączy wąż z nagrzewnicą.
zibi410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem