View Single Post
Stary 24-10-2014, 19:33   #5
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: brak wycieraczki i ogrzewania tylnej szyby - opis usterki

Cytat:
Napisał bombeloos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie niebiesko - czarny kabel jest od ogrzewania szyby i jest to blaszka środkowa.
zgadza się, masa ogrzewania jest podłączona bezpośrednio z karoserią.
Cytat:
Napisał bombeloos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 Blaszka (czyli ta z prawej strony ma napięcie zaraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Gdzieś czytałem, że tak powinno być.
dobrze czytałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał bombeloos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na pierwszej blaszce nie ma napięcia. Nawet po włączeniu przekaźnikiem wycieraczki. Czy tak powinno być?
nie, tam powinno pojawić się napięcie w momencie włączenia wycieraczek tylnich.
Cytat:
Napisał bombeloos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przekaźnik chyba dobry bo działają przednie wycieraczki, światła, kierunki i oba spryskiwacze.
chyba to sie pchła na .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do każdej z tych rzeczy jest oddzielny przekaźnik z wyjątkiem spryskiwacza.
inaczej mówiąc/pisząć:
  1. wycieraczki przód = 1-szy przekaźnik
  2. wycieraczki tył = 2-gi przekaźnik, ale tylko wtedy jeśli jest czasówka. nie ma sterowania czasowego-nie ma przekaźnika
  3. Światła - które? pozycyjne - brak, krótkie/mijania - 1-den przekaźnik, długie - 2-gi przekaźnik
  4. kierunki - 3-ci przekaźnik
ja naliczyłem w zależności od wersji od 4 do 5 przekaźników
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem