View Single Post
Stary 25-09-2014, 11:41   #20
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Dorobione ogrzewanie postojowe webasto - jak zintegrować z komputerem auta?

Trochę się działo w związku z moim ogrzewaniem postojowym:
1) Znalazłem fachowca, który podejmie się ewentualnego montażu i pomaga w testowaniu.
2) W moim zestawie był padnięty sterownik, który został już naprawiony przez innego fachowca i działa, ale...
3) Ale mój C-Max (w zasadzie C-Max mojej małżonki) nie widzi modułu ogrzewania postojowego - tzn. nie rozpoznaje go ani ForScan, ani ElmConfig. Wspomniany fachowiec podłączył swój profesjonalny interfejs diagnostyczny (nie wiem co to było) i za jego pomocą "zobaczył", że moduł ogrzewania dodatkowego jest podpięty do szyny CAN auta, ale nie mógł odczytać żadnych parametrów, poza informacją o liczbie błędów (0). Moduł sterowania jest przetestowany i działa na 100%. Napięcie zasilania oraz sygnały CAN we wtyczce do ogrzewania w aucie - są.

Oczywiście ustawiłem w GEM i w zegarach odpowiednie opcje (Fuel Fired Heater) ElmConfigiem (Mam najnowszy kabelek od Viakena - ten bez przełącznika HS/MS - bajka). Teoretycznie C-Maxy przed i po 2010 roku miały te same sterowniki, chociaż nie udało nam się tego potwierdzić na 100%.

I teraz pytania do Szanownych kolegów:
1) Czy moduł GEM może mieć oprogramowanie, które nie współpracuje z modułem ogrzewania postojowego? Czy to jest powód, że ForScan i ElmConfig nie odczytują informacji z modułu AHCM (ogrzewania postojowego)?
2) Czy może problemem jest co innego? Jakaś konfiguracja, której nie uda się zrobić za pomocą amatorskiego ElmConfiga i potrzeba czegoś bardziej profesjonalnego?

Pytania głownie do kolegów tedi_k i mayak - o ile to przeczytają. Ale może ktoś jeszcze ma pomysł, bo nam się skończyły opcje. Najprościej byłoby dorwać działający sterownik z innego C-Maxa i sprawdzić, czy mój samochód go widzi, ale nie znam nikogo, kto miałby fabryczne ogrzewanie postojowe w benzynowym Fordzie.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem