View Single Post
Stary 21-09-2014, 20:55   #11
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Potrzebna Regulacja Durashift po chipie?

Cytat:
Napisał chwileulotne85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz pytanie czy ta skrzynia jest zbudowana z tych samych komponentów w zależności od silnika. w 2.2 pewnie jest jakaś różnica konstrukcyjna.

Misiekxyz jaki masz przebieg całkowity auta ;] ?
Możliwe...podobno 2,2 wychodziły/wychodzą tylko z dyrashiftem gdzie pozostałe wersje z powershiftem. Nie wiem dlaczego...
Może mylę się z tą wartością NM ale pamiętam jak pisał heko to w porównaniu do moich wartości miałem duży zapas.

Aktualnie mam..prawie 165 000 tyś

Dobrze i z głową zrobiony chip nie powinien mieć wpływu na szybsze zużycie elementów. Ja np. olej w silniku wymieniam co 15-16 tyś (zalecany do forda - castrol), wszystkie filtry ( wraz z filtrem paliwa) i jeżdżęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno (tak mi opowiadał poprzedni właściciel) że skrzynia zachowuje się lepiej po chipie..mianowicie przy gwałtownym przyspieszaniu z rzuca jeden bieg a nie dwa..

Bump:
Cytat:
Napisał chwileulotne85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi głównie o silnik 2.0 140 KM.
Na początku produkcji mondki z tą skrzynia osiągały 130 KM a nie 140

Ostatnio edytowane przez misiekxyz ; 21-09-2014 o 21:01
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem