View Single Post
Stary 08-05-2014, 08:41   #81
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 400km ok 330ml oleju co daje na 1000km ok 900ml - niby mieści się w normie producenta. Moim zdaniem nie powinno być takich ubytków. Niech mówią co chcą ale jak dla mnie jest to usterka. Sam mówisz ze widać dym, weź pod uwagę że układy wydechowe obecnie są tak skonstruowane ze zatrzymują większość zanieczyszczeń w spalinach - stąd ledwo widoczny dym. Sprawdź świece czy są czarne od nagaru ze spalonego oleju.
Pytasz czy jest sens naprawiać silnik - sprawa i podejście indywidualne. Osobiście to wolę mieć sprawny silnik i nie martwić się ze pojadę w trasę i zniknie mi olej a silnik się zatrze. Piszesz o teście przy delikatnej jeździe i ubytku a jaki on będzie przy jeździe np na autostradzie przy prędkości 150km/h? Zapewne dużo większy.
Masz racje, na pewno bedzie wiecej. Dlatego pytalem czy moze (to moja nadzieja) pomoze cos wymiana odmy. Jak dla mnie to ta norma producenta jest z kosmosu. Ja sie martwie jak mi bmw wezmie 1litr na 5 - 6tys ale widze ze to nic w ogole w porownaniu z tym silnikiem. Stara Mazda 121 z 96 roku silnikiem zetaca 1.25 nie brala nic. Zdarzylo sie ze przez dwa lata nie wymienialem oleju i przed wymiana wygladalo jakby ubylo moze ze 100ml.
Na pewno chce tego durateca doprowadzic do porzadku dlatego nastawiam sie na naprawy.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem