View Single Post
Stary 13-04-2014, 14:13   #25
jagmar
ford::average
 
Avatar jagmar
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 58
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 Titanium X - 2.5T - warto ?

Witam!

Cytat:
Napisał krzysiekwitula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dziennie ma robić 2 km to niech chodzi piechotą. 1km to ok 15 minut spacerkiem, a za zaoszczędzone 50 tys zł, będzie miał taksówkę na każde zawołanie.
No bez przesady, samochód będe używal też do innych rzeczy (pojechać do znajomych, do innego miasta na zakupy czy masa innych rzeczy) Więc nie tylko do pokonania 2 km dziennie. Zresztą w ogóle lubie jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więcej będzie... Ale to nie ma żadnego znaczenia, niech pali i 30l. Co za różnica jak dziennie przejedzie 2 km na potrzeby pracy.
No nie do końca... jednak ten przebieg rzędu 700 km miesiecznie siępojawia co przy przy średnio 7 litrach na 100 km wiedej w benzynie daje około 50 litrów więcej x 5 zł robi się 250 - 300 zł wiecej co miesiac... wiec wiadomo że jest różnica...

powiem inaczej... nie patrząc na spalanie... Bo to jestem w stanie zaakceptować dzięki większej frajdzie z jazdy. Ale stoją 2 samochody, oba takie same i za tą samą cenę... Jeden 2.0TDCi, a drugi 2.5T... Oczywiście diesel z dwukrotnie większym przebiegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Za ten drugi muszę zapłacić jakieś 6-7 tyś więcej np. przez akcyzę (TDCI jest również tańsze w zakupie)

i dlatego mój dylemat... czy warto dołożyć... bo rozumiem że ktoś dokłada do diesla bo potem miesięcznie będzie płacił mniej za olej... a tutaj sytuacja odwrotna... dokładam do samochodu, który będzie mnie więcej miesięcznie kosztował...

Ostatnio edytowane przez jagmar ; 13-04-2014 o 14:39
jagmar jest offline