View Single Post
Stary 19-01-2014, 20:18   #17
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik transit 2,5d

Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Pewno Twój silnik nie jest pierwszej młodości, pompa, wtryski i rozrusznik również nadwyrężone zębem czasu. Brak przestawienia dźwigni na przyspieszaczu będzie skutkował praktycznie niemożliwością odpalenia nawet w chłodne a nie tylko w mroźne dni. Zresztą, to nie jest tak, że działać on powinien tylko w mroźne dni jak np. świeca płomieniowa - każde wyłączenie zapłonu skutkuje, że zostaje zabrane napięcie z przyspieszacza co powoduje ustawienie się po pewnej chwili (jak wystygnie) dźwigni do pozycji początkowej. Oczywiście jak będziesz miał porządny akumulator i dobry rozrusznik to można zakładać, że w końcu po jakimś czasie zaskoczy.
Pozdrawiam
Narazie wiem tyle że mam sprawny rozrusznik reszta wyjdzie w praniu. W starym silniku nie miałem świecy płomieniowej ani żadnego wspomagacza zapłonu a silnik palił na dotyk nawet w największe mrozy wiec jest szansa że ten też będzie palił

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik który długo leżał i nie pracował, będzie z początku mocno kopcił. Niech popracuje dłużej, powinien przestać. Jeżeli nie przestanie po dłuższej pracy - dopiero będziesz się martwił. Koniecznie jak już zdecydujesz że go zostawiasz - ustaw statyczny kąt wtrysku na rozrządzie - bo i tak przecież pasek i napinacz będziesz wymieniał. Zostawić to na żywioł to za duże ryzyko.
Wcześniej pisaliśmy o wymianie pompy z starego silnika wiec rozrząd by trzeba ustawiać ale teraz jak na tej pompie odpalił to dalej myślec o przekładce z tamtego? czy zostawić tą? Po co ruszać kąt wtrysku nie jest dobrze ustawiony skoro silnik chodzi? Po co ustawiać zawory nie są ustawione? Jutro jadę po komplet filtrów, olei i pomyśle o tych wężykach jak silnik pochodzi to za miesiąc wymienię rozrząd. Dobrze czy nie dobrze myślę czy od razu wszystko wymieniać?

Ostatnio edytowane przez marksko ; 19-01-2014 o 20:26
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem