View Single Post
Stary 19-01-2014, 19:00   #15
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik transit 2,5d

Dzięki za pomoc silnik odpalił na podwieszonym zbiorniczkiem z ropą na masce ale zabrać miał ciężko nawet bardzo ciężko 3 razy zalałem go wrzącą wodą podałem trochę samostartu dźwignię przesuwałem ale wydawało mi się że jest lepiej bez niej i w końcu zapalił jak wszedł na obroty to znalazłem wyciek na wężyku paliwa między filtrem a pompką paliwa i temu nie mogłem go odpowietrzyć. Póki co silnik gasiłem i odpalałem chodził dobrze dziwnie równo klekocze w porównaniu z starym ale troszkę kopci wszystko będzie do dopracowania w późniejszym czasie. Jutro chce uporać się z tą nieszczelnością układu paliwowego powiedzcie mi jak to jest z tymi wężykami oryginalnymi mam plastykowe i w niektórych miejscach ucięte tam wężyk gumowy zaciski i tak działało, ja chciałbym to wszystko powymieniać na nowe pewne wiec co mam kupić, co da się kupić? czy te plastykowe są dostępne czy kupić zwykły gumowy wężyk paliwowy? jak się wyciąga z podstawy filtra paliwa te wężyki bo jeden wyciągnąłem jak nim poszarpałem a reszty się nie da za chiny ruszyć są na to jakieś sposoby czy kleszcze uciąć i założyć gumowy w zaciskiem? Co do tego silnika nic jak na razie o nim nie wiem wiem że pali i tyle mam rozrusznik MAŁY szybko obrotowy.
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem