Temat: [Mondeo 2007-2014] Opinie, uwagi o silniku 2.0 Duratec 145KM
View Single Post
Stary 05-01-2014, 21:00   #383
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: Właściciele z silnikiem 2.0 Duratec 145KM łączmy się!

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nie napiszę ile mi pali bo i tak nikt nie uwierzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z drugiej strony prawda jest taka że chyba jednak większość kupuje ten silnik... bo się go łatwo i "tanio" gazuje...
A ja napiszę, bo mi ...
Otóż w dwa i pół miesiąca od zakupu auta i 2 m-ce od założenia instalacji LPG (przebieg 5 850km), średnie spalanie wg kompa wynosi 10,4 l a faktyczne z tego całego przebiegu na gazie -> 11,6 l/100km.
edit:
Aha, dopiszę, iż w tym czasie stosunek przebiegu miejskiego do trasy był, jak 4 : 6, czyli 40% miasto.

Cytat:
Napisał kamildts Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Ale jeśli faktycznie da się wcisnąć 680 to była by rewelacja. Jeżdżę tylko po mieście i spalanie PB ma na poziomie 11,5l. Pojemność jest dla mnie priorytetem bo nie chcę co 290-300km odwiedzać stacji.
mk4titben czekam na twoje dane.
Ale tak czy siak wasze doświadczenia coraz bardziej przekonują mnie do założenia LPG.

PS. jak możecie to napiszcie o ile więcej spala wam LPG w stosunku do PB.
Też chciałem jak największą butlę, ale nie chciałem, żeby choć o milimetr podniosła podłogę, więc założył mi jakieś 52 litry (max. tankuję 38,5 litra gazu), co wystarcza mi na ok. 340 km.
Widzisz również różnicę we wskazaniu spalania PB a rzeczywistym zużyciu LPG.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem