View Single Post
Stary 06-08-2013, 19:32   #13
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy

A czy komp nie powinien tego wykazać?Jechałem z Pruszkowa S8 cały czas ok 130 km/h i zatrzymałem się na światłach po ok 23 km i cisza...W sobotę wyjeżdżam na urlop będę w trasie 1200 km...Co radzisz?

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odwrotnie - bardzo łatwo, a skutki są fatalne...

Sprawdź raczej go jadąc dosyć ostro i zatrzymaj się - wentylator w taki upał powinien chodzić. Jeżeli się nie włączy - to raczej czujnik może być zwalony...

Przy prawidłowo działającym czujniku przegrzany silnik jest chroniony - przy zbyt wysokiej temperaturze ograniczana jest moc, wentylator chodzi na full i wyłączana jest klima (jeżeli jest).

Sprawdzałeś przekaźniki wentylatorów - R12 małej prędkości i skraplacza klimy oraz AR7 (w skrzynce pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika) do dużej prędkości wentylatora głównego? Bezpieczniki ok?
Mechanik sprawdzał ponoć ok.Wcześniej pisałem urwał mi się rezystor w wentylatorze i zrobił dziurę w chłodnicy.Zakupiłem nowy(sprawdzony) wentylator i cicza.Wojtek a u Ciebie przy jakiej temp załącza się wiatrak?
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem