Temat: [Mondeo 2000-2007] nierówne obroty
View Single Post
Stary 05-08-2013, 18:57   #11
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: nierówne obroty

Szanowny kolego Krzysztofie. U mnie leją 2 wtryski od roku czasu i mi kopcił i więcej palił i biały dymek i mam na pewno wtryski do roboty a zrobiłem juz 30 tysięcy i żadna sprężynka mi nie migała.I zrobię pewnie kolejne 30 tysięcy. Stąd też napisałem że przyczyn może być wiele i wymieniłem najprostsze( niekoniecznie najtańsze) oraz nie proponowałem wymieniania wszystkiego tylko coś innego napisałem " chcąc wymieniać wszystko można osiwieć" a z reguły mechanicy mają takie szaleńcze propozycje po kolei aż trafią wiem to po sobie.

A co do mrozów to w moim poprzednim mundku z 2003 roku przy -30 wygrałem flaszkę w zakładzie o to że go odpale za pierwszym razem bez grzania świec, po mojej 2 tygodniowej podróży służbowej( włożę kluczyk i od razu przekręce) - rezultat? Bez najmniejszego problemu odpalił - wiem nie wolno tak robić ale silniki fordowskie jeżeli są zadbane to palą bez problemu nawet w zimie i bez grzania świec

A koleżance Ani ja nic nie proponuję wymieniac bo wcale nie jestem mechanikiem tylko piszę to co przeczytałem na tym fajnym forum przez długi czas kiedy tu jestem.
A co do świec to "powtarzam " nie zaszkodzi wymienić bo może i to być przyczyną i napisałem ile kosztują

Też mi falowały obroty i też wymieniłem i nic nie pomogło więc jestem uprzedzony do wszystkich pochopnych decyzji

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 05-08-2013 o 19:01
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem