Temat: [Focus 1998-2004] Nie równa praca silnika. 3 cylindry ?
View Single Post
Stary 29-07-2013, 21:38   #10
SNOWMENN
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Radzionków
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nie równa praca silnika. 3 cylindry ?

[QUOTE=salom;2052163]Co znaczy skaczące ciśnienie ???
Albo jest 8 atm, albo 11 .
A czy robiono próbę olejową ? Myślę że trzeba zdjąć głowicę i przyjrzeć się zaworom.
Pomierzyć tuleje cylindrowe średnicówką, jeżeli nie ma dużego wyrobienia, to zrobić głowicę, i hulać dalej. Ale zaraz drugi silnik jak zawory nie trzymaja ??[/QUOTE

Też o to zapytałem. Odpowiedział logicznie .
Skaczące dlatego że zawór podczas pracy wpada w rotacje . Obraca go i jedną stroną dolega także sprężanie jest a za chwile to sprężanie już jest na pograniczu. Obraca zaworem podczas pracy . Tu się zgadzam z nim . Natomiast jak by kompresja była by większa niż jest zalecana to też źle bo świadczy to o tym że pierścienie na tłoku są zapieczone i nie spełniają swojego zadania tak jak powinny. Więc tylko głowica i myślę że pojedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro startuje z tym bo akurat usterka załapała się na mój urlop więc będzie się działo . Wrrr

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cisnienie na tym cylindrze za małe, pewnie ok 8 atm. Nie będzie palił na wolnych obrotach, na wiekszych tak. Albo wypalony zawór wydechowy, lub pierscienie wytarte.
Tylko pomiar kompresji w cylindrach z próba olejową.
Pomiar zrobiony na zwykłym manometrze . Bez próby olejowej. Po zdjęciu głowicy będę się drapał po głowie co dalej . Zaleję tłoki na 24h i sprawdzę ubytki w poziomie. Myślę że to da mi obraz stanu całego dołu. Boże ten silnik to dla mnie zagwozdka ;/ Przecież to tylko Focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SNOWMENN jest offline   Odpowiedź z Cytatem