View Single Post
Stary 21-07-2013, 00:32   #9
LustForPower
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

Cytat:
Napisał chudyyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
warto sie odwolywac, kiedys w seacie rozwalilem miske olejowa na naszych drogach, zwrocili mi z AC za miske, ale juz za olej nie, wiec przeczytalem dokladnie OWU i napisalem odwolanie - wtedy dopiero dorzucili za olej, bo jego utrata spowodowana byla uszkodzeniem miski. Pamietam ze kasa byla za to bardzo skromna, ale zawsze cos;-)
Mogłes sobie to zrobic z OC jesli bys wezwał policje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. malo kto to wie, chociaz tyle ze miales AC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał pendrive999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy masz wykupiona opcje serwisową?
ja załatwiłem sobie w listopadzie 2012 drzwi prawe tylne też kontakt z bramą + odrobinę dolny próg + porysowane listewki boczne drzwi przód tył + prawe lusterko. Miałem wykupioną opcje serwisową, ale gość z hestii najpierw zrobił wycenę i zaproponował ok. 2600zł, na co odparłem że mam opcje serwisową i mam jego propozycję w nosie i odmówiłem, podpisałem sie pod jakimś papierkiem. Została zrobiona przez mój warsztat (współpracuje z FORDEM) wycena serwisowa w ASO Ford po czym przedstawiona ubezpieczycielowi na kwotę ok. 7600zł. Zanegowali jedynie roboczogodziny i obniżyli stawki ale wszystko zrobiłem bezgotówkowo. W sumie jestem zadowolony. Nie zmienia to faktu że próbuja wycyckać ludzi. Z mojego doświadczenia wiem, że dobrze mieć też kogoś znajomego u innego ubezpieczyciela który pomoże dobrze wycenić szkodę. Kiedyś walczyłem z PZU (inne auto) jak ktoś pomoże to warto, tylko trzeba miec argumenty na reklamację.
Warto to miec znajomego w firmie odszkodowawczej chociaz od Ubezpieczen tez cos tam wiedze bo wkoncu tez widza te kosztorysy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Towarzystwa proponuja srednio 20% sumy ktora sie nalezy, juz nie wspomne o autach zastepczych gdzie co 3 polak dostaje auto zastepsze jesli wogole zapyta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. problem najwiekszy jest ze szkodami na osobie, urazy karku, szoki pokolizyjne, masakra

Bump:
Cytat:
Napisał L.mArk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

przez przypadek zawadziłem o wystający metalowy element z bramy i przebiłem zderzak z przodu w moim mondeo

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mam AC, dzisiaj był rzeczoznawca i wycenił mi to na 965,23zł.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co sądzicie o wysokości odszkodowania? moim zdaniem to zdecydowanie za mało, zrobili mi kosztorys w autoryzowanym serwisie i naprawa kosztowała by 1800 zł, nawet jak bym to chciał na używanych częściach zrobić to nie wiem czy się zmieszczę w tych 960 zł. Myślicie, że jest sens pisać do nich jakieś odwołanie itp? dodam, że polisę mam na naprawę na oryginalnych częściach
W tym przypadku to bezgotowkowo w ASO i po sprawie(nie musisz sie z nikim dochodzic i szarpac), wszystko tez zalezy jaka masz napisane w OWU, bo np w generali jest tak ze jest amortyzacja okolo 50% na czesciach orginalnych przy aucie ktore ma 9 lat, czyli tak naprawde jest to malo, ledwo starsza na zamieniki, dlatego jesli chodzi o bezgotowkowe tematy to tylko przy malych sprawach/obrysowaniach ktore ci nie przeszkadzaja, po zdjeciach z mojego doswiadczenia zrobil bym wycene ASO/ Niezalezny rzeczoznawca, probowal uzyskac jak najwyzsza kwote i zarysowan nie naprawiac, jesli oczywiscie to nie problem, a kase na Dobre wakacje wydac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Marek ; 21-07-2013 o 06:50
LustForPower jest offline   Odpowiedź z Cytatem