Temat: [C-MAX 2003-2007] Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR
View Single Post
Stary 22-06-2013, 21:21   #1
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Obrobiony łeb śruby od zaworu EGR [rozwiązany]

Dziś przy okazji wolnej soboty chciałem wymontować sobie zawór EGR, przeczyścić wszystko ładnie, złożyć do kupy i zaślepić.

Mam zakupioną blaszkę z kwasówki, wszystko przygotowałem i zabrałem się za robotę. Ściągnąłem wycieraczki, podszybie zewnętrzne, wewnętrze i zacząłem się dobierać do zaworu.
Pech chciał, że pierwsza śruba, za pomocą której zawór jest przykręcony do silnika się zapiekła i po założeniu klucza obrobiła się główka śruby :/
Próbowałem zrobić to z wyczuciem ale w miarę pewnie i pojawił się problem.

Próbowałem coś na nią nabić, ale nie da się tam wsadzić młotka, brzeszota też raczej nie wsadzę, o rozwiercaniu nie ma mowy..

Macie jakiś pomysł jak ją wykręcić? Nie byłoby problemu gdyby był do niej dostęp, bo już niejedną taką śrubę wykręcałem na różne sposoby, ale teraz nie mam koncepcji:/

Zależy mi na jej wykręceniu bo chcę zaślepić EGRa, poza tym nie lubię jak coś mi nie działa albo jest nie takie jak trzeba, a taka obrobiona śruba w szczególności.

Jeśli ktoś na coś wpadnie to piszcie jakieś pomysły, może razem coś wykombinujemy...

Ostatnio edytowane przez fifel ; 15-07-2013 o 22:35 Powód: Temat został rozwiązany
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem