Temat: [Mondeo 2007-2014] Usterka oświetlenia przedniego
View Single Post
Stary 22-05-2013, 20:20   #7
Ingen
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie "Usterka oświetlenia przedniego"

Witam,

Proszę o pomoc i info czy mieliście podobny problem. Niestety musiałem pomalować zderzak przedni u blacharza i wymienić prawy halogen. Wszystko zostało wykonane jednak... wsiadłem do auta u blacharza, odpalam by włączyć światła wyskakuje żółty trójkąt i info "usterka oświetlenia przedniego". Facet twierdzi że skoro się wszystkie żarówki się palą a palą się to związane jest to z tym że odłączali halogen i jeśli nei zniknie to trzeba wykasować błąd. Jednak gdy podjechałem do domu okazało się że reflektor prawy (światło pozycyjne i mijania) nie świecą w ogóle... Wracam więc do blacharza po drodze dołącza się nowy komunikat ... "usterka żarówki świateł mijania" po kilku km zauważam że światło mijania to gaśnie to zapala się na nierównościach drogi. Blacharz potwierdził to stuknięciem w reflektor = zgasł, stuknął drugi raz = zapalił się. Odkręcił go wyjął wysunął wtyczkę włączył ponownie wszystkie lampy świecą. Ale nadal mam komunikat "usterka oświetlenia przedniego". Zauważyłem też że ksenon po włączeniu nie pozimuje się... Czy ktoś z was miał podobny problem? Czy gdy jest ten komunikat a światła działają to znaczy że wymaga to skasowania błędu, jakiś tryb awaryjny który objawia się też tym że światła się nie poziomują? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Ingen jest offline   Odpowiedź z Cytatem