View Single Post
Stary 28-04-2013, 22:09   #6
Miroo
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus II Titanum Kombi Automat
Silnik: Duratorq 1997 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: "Silnik USterka" - znikający komunikat.

Tom - dzięki za pomoc i sugestię w kwestii wtrysków... ale już napisałem - problem rozwiązany zgodnie z tym co pisałem wcześniej (sam widziałem jak naprawił)... minęły 4 dni, codziennie od tego dnia jeżdżę autem (dzisiaj zrobiłem 210 km) i nie pojawia się ten komunikat zgodnie z tym co napisałem...

tak - jakiś związek ten czujnik hamulca miał z tym, że auto pokazywało "usterka silnika". Widocznie programują je tak, że nie tylko silnik może się zepsuć aby pojawił komunikat " silnik usterka" (bo w kompie nie było o tym mowy a komunikat jak najbardziej prawdziwy) gdy jakiś tam czujnik złe sygnały daje...

rację jednak miały osoby sugerujące babol elektryczny i elektrycy dwaj, którzy przypuszczali, że od tego trzeba zacząć - chyba z doświadczenia zatem wiedzieli...

nie był to czujnik abs i nie w nadkolu - tylko czujnik zlokalizowany pod kokpitem, pod hamulcem...

Bump: rabanu narobiłem, bo przecież taki komunikat to powód do zrobienia rabanu... a że się okazało, że to głupi czujnik za kilkadziesiąt złotych spowodował to - to już nie moja wina a nawet szczęście, że nie okazało się, że to było coś poważnego...
Miroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem