View Single Post
Stary 25-03-2013, 11:26   #1
horn9
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Gorzów
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Pzy przyspieszaniu drga kierownica od czego to może być ?

Witam serdecznie wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem Galaxy od kilku miesięcy i dopiero jak wybrałem się w dłuższą trasę zauważyłem dziwną i denerwującą przypadłość tego egzemplarza. Podczas jazdy przy przyspieszaniu strasznie trzęsie kierownicą (czasami) - wystarczy lekko puścić gaz i leciutko przyspieszać i efekt mija. Dzieje się to w granicach prędkości 70-80 km. Z trudem auto mogę rozbujać do 140 km/h - gdy wrzucam 6 bieg, auto zwalnia jakby straciło moc a podczas wciskania gazu znów trzęsie kierownicą. Pomaga wtedy piłowanie na wysokich obrotach na 5 biegu. Analogicznie jest w niższych partiach prędkości np w okolicach 70km na 4 biegu cisnę pedał, zaczyna się rozpędzać i wpada w te wibracje - wystarczy puścić pedał gazu i mijają. W sumie to trzeba puścić gaz bo auto jakby nie miało mocy.
Dodam jeszcze, że problemu w ogóle nie ma w dolnych partiach - na 3 biegu w ogóle tego nie zauważyłem. Opony wymieniałem - z nimi na pewno problemu nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być, zanim wybiorę się do fachowca?
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
horn9 jest offline