Temat: [Mondeo 2000-2007] Ładowanie akumulatora 13,5 V
View Single Post
Stary 13-03-2013, 15:39   #1
Rogelio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2011
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2000 Pb
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Ładowanie akumulatora 13,5 V

Witam
Mam Mondeo 2.0 benzyna, wersja Ghia i ostatnio praktycznie nie jeżdżę, a jak już to sporadycznie 1km do sklepu i z powrotem. I po kilku dniach chciałem odpalić samochód, a ten nie dawał znaków życia. Miałem to już raz tej zimy problem, wtedy podładowałem akumulator i było dobrze. Teraz po podładowaniu akumulatora przez noc niestety akumulator umarł, ledwo radio działało, rozrusznik tylko pykał, aku pokazywał 11,8 V bez obciążenia, teraz nie daje się ładować.

Poczytałem forum, ale nic mądrego nie wyczytałem więc mam kilka pytań:
- czy napięcie ładowania 13,5 V (może trochę więcej, nie pamiętam mierzyłem latem nie spadało przy zwiększaniu obciążenia wszelkimi odbiornikami) jest do zaakceptowania?
- czy napięcie ładowania można samemu zwiększyć do poziomu ponad 14V, lub sprawdzić w łatwy sposób czy diody lub inne elementy nie są uszkodzone?
- czy do wersji Ghia są większe akumulatory czy wystarczy zwykły (54-60 Ah)?

Nie chce mi się jeździć po elektrykach i przepłacać za informacje w stylu alternator do wymiany, akumulator do wymiany, muszę dotrwać do ciepłych dni i wtedy jakoś samemu sobie poradzęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za pomoc.
Rogelio jest offline   Odpowiedź z Cytatem