View Single Post
Stary 08-03-2013, 16:12   #1
weksla29
 
Postów: n/a
Domyślnie Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Hej

Problem dotyczy mondeo z 2003 r.
Przedlift jeszcze na długich wtryskach.

Auto miało wymieniane zaworki (wszystkie 4 gdyż lały) oraz pozostałe części dokładnie myte.
Wiem że zrobione to zostało dobrze (auto ma bardzo dobra moc).
Wiem że niby wtryski były zakodowane (jak domniemam na jakichś starych kodach - bo napewno nie były generowane nowe).

Auto jeździ bardzo dobrze, przyspiesza, nie kopci, silnik pracuje równo (obrotomierz w miejscu).
jest jednak jeden mankament, mianowicie trzęsie budą, tz silnikiem a ten przenosi drgania na kabine.
dzieje się tak tylko na wolnych obrotach i raczej po ostrzejszej jezdzie.
Czyli np jak stoi się na światłach z wciśniętym pedałem hamulca to czuć jak telepie. (obrotomierz ani drgnie).

Z tego co czytałem na forach to wtryski mondeo mają funkcje samoadaptacji i może to trwać nawet kilkaset km.
Ponoc można zostawić auto na wolnych obrotach przez dłuższy czas i powinno się wszystko ustawić. Mozna tez jeździć na 3-4 biegu ze stała prędkością przez kilkanaście km.

My wybraliśmy opcje pierwszą i auto dosłownie ponad godzinę pracowało na wolnych obrotach, silnik pracował równo i cicho. Później przejażdżka, wydawało się że wszystko jest dobrze, ale po ostrzejszej jeździe jednak telepie. Nie jest to jakiś ekstremalne telepanie tylko delikatne, aczkolwiek wyczuwalne. Na pewno nie było tego przed regeneracją wtrysków.

Sam już nie wiem. Polecić mu nadanie nowych kodów u Adamczyka w Piekarach (koszt 600zł)
Czy czekać aż nastąpie ta adaptacja za Bóg wie ile czasu.
A może to nie zależy od wtrysków tylko czegoś innego, jednak ja bym obstawiał że to coś z ukladem paliwowym.
Pomóżcie

Ford Mondeo dobrego kolegi.
  Odpowiedź z Cytatem