View Single Post
Stary 11-02-2013, 22:25   #47
Lukasz_81
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-08-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1,6 diesel TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

Hej,

Dziś doszedł kolejny objaw. Przy obrotach powyżej 2500 zaczyna jakby falować przy przyspieszaniu. Z początku myślałem, że to podmuchy wiatru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak coś znajdę dam znać.

Ł.

Cytat:
Napisał Lukasz_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Ja miałem ostatnio objawy z szarpaniem na ciepłym silniku. Dość nieregularne - czasami parę razy dziennie a czasami przez dwa-trzy tygodnie nic mimo iż codziennie jeżdżę tą samą trasą po ok.50 km rano i wieczorem. Szczytem było gdy zgasł i nie chciał na ciepłym odpalić - a jak ostygł to ruszył jak ta lala.
Akcje podjęte:
Wyciąłem DPFa, wymieniłem EGRa (te rzeczy pokazywał komp), wymieniłem filtr paliwa, lałem v-povera shellowego z dodatami (STP).
Skutki:
Szarpie dużo mniej - ale jednak czasami mu się zdarzy.

W następnej kolejności podejrzewam pedał przyspieszenia, koło dwumasowe lub sprzęgło,gdy po ostatnim eksperymencie, gdy depnąłem na nie podczas przyspieszania - objaw szarpnięcia bliźniaczo podobny do realiów.
Poza tym trochę w kropce jestem - co sądzicie?

Przebieg 180tys.

PS. Mam również falujące obroty jak wysprzęglam i dojeżdżam do świateł. Najczęściej spadają poniżej 750 i potem po zatrzymaniu wskakują powyżej 750.

Pozdrawiam.
Lukasz_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem