Temat: [Focus 2011-2014] olej do ecoboosta 1.6
View Single Post
Stary 03-01-2013, 20:19   #6
hub19836
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6 duratorq 115 DPF
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie Odp: olej do ecoboosta 1.6

Witam,
co prawda używam diesla więc nie jestem ekspertem od ecoboostów ale najważniejszym kryterium jest specyfikacja Forda tzn. WSS-M2C-913-C (instrukcja obsługi str 214). Ja jestem już po dwóch wymianach oleju i na pierwszej zalano Castrol Magnatec Professional A5 5W-30 na drugiej Ford-Castrol Magnatec Professional A5 5W-30.
Ten drugi spełnia juz WSS-M2C-913-D wiec o klasę wyżej. Ogólnie Ford troche nie ładnie sie zachowuje narzucając Castrola który nie ma zbyt dobrych opinii. Na rynku istnieją o wiele lepsze oleje jak Millers, Amsoil, Motul itp. Moje ASO zaleca castrola aby nie mieć problemów z gwarancją. O Edgu słyszałem trochę kiepskich opinii i jeżeli serwis chce zalać to proponuje aby wyraźnie to odnotowali w książce serwisowej co i kiedy zalewali aby uniknąć w przyszłości nieuznania reklamacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Olej oczywiście z butelek nie z beczki i wlewany przy mnie. Nie dlatego że z beczki jest czymś gorszym ale po prostu nie mam żadnego zaufania do panów z ASO jaką beczke danego dnia wybiorą i czy maja wybór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. Negocjowałbym z ceną ok 80pln za litr bo tym razem naprawde przesadzili z 2x.
Pozdrawiam
hub19836 jest offline   Odpowiedź z Cytatem