View Single Post
Stary 20-11-2012, 14:53   #1
Trusek20
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: Bierzwnik
Model: Focus GHIA
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Kierownica wrazliwa na nierówności drogi...

Witam! Jakiś miesiąc temu kupiłem Focusa MK2, 1.6 TDCI 109 KM kombi. Auto po przeglądzie w kraju, a także w ASO w Niemczech (bo tu głównie przebywam). Po oględzinach stwierdzonom, że auto w stanie idealnym, a mimo wszystko pojawia się problem kiedy trafię na "gorszą drogę", albo "kocie łby". Kierownica zachowuje się tak, jakby wszystko było ze sobą zespawane. Reaguje na każdą, nawet najmniejszą nierówność. Wiadomo, że w jakimś stopniu jest to normalne, ale u mnie to juz lekka przesada.
Mam do porównania Focusa mojej dziewczyny. Co prawda MK1, ale o niebo inna jazda. Dodam, że słychać lekkie pukania jadąc po dziurach, więc mam nadzieję, że to tylko amortyzatory nie pełnią swojej funkcji, podbijając koła jeszcze mocniej po napotkaniu dziury. Czy spotkał się ktoś z takim zjawiskiem? Wszystkie tuleje, sworznie, końcówki drązków itd. bez luzów, koła proste, opony nowe. Może występować coś takiego jak luz w kolumnie kierowniczej?? Troche rozpisane, ale jeśli ktoś mógły pomóc odpowiem na każde pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z góry dziękuję.
Trusek20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem