View Single Post
Stary 19-11-2012, 09:49   #2517
Radek27
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 18-10-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: C-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 109
Domyślnie Odp: z dogrzewacza czasami dymi

Cytat:
Napisał norbi07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam Wszystkich. Mam problem z dogrzewaczem w moim autku. Zauważyłem, że pomimo odpowiedniej temperatury, czasami dogrzewacz się nie załącza. W trakcie jazdy po przejechaniu 5-10 kilomertrów słyszę, że zaczyna pracować i bardzo dymić. Czuć specyficzny zapach częściowo spalonej ropy. Kiedy zajrzałem pod spód samochodu zauważyłem po środku rury odprowadzającej spaliny od dogrzewacza plamę, z której wydobywa się dym. Z końca rury spaliny są czyste. Wygląda na to, jakby tłumik od dogrzewacza był zalany ropą a po jakimś czasie po załączeniu się na skutek temperatury ropa się wypalała. Później dogrzewacz pracuje normalnie. Czy to jakiś czujnik a może świeca? Około dwóch lat temu razem z kolegą wymienialiśmy przepalone sitko ale wtedy dymiło po każdym uruchomieniu dogrzewacza. Oczywiście czytałem na forum o ewentualnych awarich dogrzewacza ale z moim problemem się nie spotkałem. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Witam z tego co piszesz wydaje mi się ,że masz zapchany tłumiczek więc go wykręć i odpal bez niego, to jest najprostrza rzecz do sprawdzenia przy naprawie i to też już było pisane. Pozdrawiam
Radek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem