View Single Post
Stary 29-10-2012, 19:54   #73
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 385
Domyślnie Odp: sławne sitko w 1.6tdci - jakie jest oznaczenie kodowe?

Cytat:
Napisał Szejk.Ahmed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kombinuj.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Dolna śruba jest za długa aby ją dać na górę.
Tu masz nr.śrub

1590756-zmodyfikowana plastikowy wkład filtrujący...dolna
1450264-krótka bez sitka...górna
Dziś wymieniałem olej w swojej Foce,to przy okazji postanowiłem zmienić tą dolną śrubę. Zakupiłem w ASO tą o nr. 1590756-zmodyfikowana plastikowy wkład,i po montażu z dwiema podkładkami(czyli jedna przed przewodem,druga za)okazało się,że jest wyciek. Po wymontowaniu i porównaniu ze starą śrubą okazało się,że nowa jest dłuższa na środku(pomiędzy łbem a gwintem)o jakieś 2mm. Dołożenie jeszcze jednej podkładki przy łbie załatwiło sprawę-tak myślę!. Jutro zajrzę pod auto czy niema plamy pod osłoną. Koszt wymiany:
śruba 1590756- 36zł
3xpodkładka- 3x14,50
RAZEM= 79,50 zł

Dodam jeszcze,że do dnia dzisiejszego czyli 7,5 roku od dnia produkcji auta siedziała "feralna śruba" przebieg ok.140k i sitko było czyste.Ale wymiana oleju zawsze w okolicach 10k(poprzednio Mobil 1,drugi rok Castrol EDGE Turbo Diesel 5W40.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem