View Single Post
Stary 19-09-2012, 10:40   #32
tubek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opony zimowe obowiązkowe - szczegóły w artykule

Cytat:
Napisał zelazowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam przymus jazdy na zimówkach jest jak najbardziej sensowny, bez sensu są sztywne ramy czasowe.
Bez sensu jest również nakaz zakładania opon. Nie każdy jeździ po śniegu, nie każdy jeździ codziennie. Nakazywanie komuś zmianę by raz z tego skorzystał jest nonsensem.
Stwierdzanie, że opony zimowe zwiększają bezpieczeństwo to również bzdura. Tylko na śniegu i błocie taka opona jest lepsza od letniej. Ale to nie znaczy, że zwiększa bezpieczeństwo bo na zimówkach można szybciej jechać.
A śnieg i błoto nie leży na jezdni przez 4 miesiące a co najwyżej przez kilka, kilkanaście dni. Jak zima jest bezśnieżna to na co mi opony na śnieg?
Dlaczego zatem nie nakazać posiadania wyposażenia zimowego w postaci opon lub łańcuchów?
Cytat:
Prosta sprawa, leży śnieg, lub temperatura jest poniżej 5* a jedziesz na letnich lub łysych zimowych i trafiasz na kontrolę - mandat.
A co ma temperatura do opon? Jak jest sucho i -30C to też mam dostać mandat na letnich? Przecież w takich warunkach letnia jest nadal lepsza.
Cytat:
Powodujesz stłuczkę, wypadek itd itp - pieniądze wykładasz ty, a nie ubezpieczyciel.
A jak mam zimówki, wjadę na czerwonym i spowoduję wypadek to już ma płacić ubezpieczalnia? Gdzie tu jakakolwiek logika?
  Odpowiedź z Cytatem